praca w województwie podlaskim

Gdzie i jak szukać pracy?


Pracy można szukać na wiele różnych sposobów. Najpopularniejszą formą poszukiwań jest Internet, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarek ofert pracy. Na portalach pracy zaznaczamy interesujący nas obszar zawodowy np. Obsługa Klienta, albo nazwę stanowiska, w tym przypadku Kierownik ds. Obsługi Klienta. Jeśli poszukujemy zatrudnienia w określonym mieście, albo województwie – zaznaczamy region. Chyba, że jesteśmy gotowi na przeprowadzkę nawet na drugi koniec Polski, wtedy możemy pominąć opcję zaznaczania określonego regionu. Poszukując zatrudnienia można także skorzystać z agencji pośrednictwa pracy, należy się jednak liczyć z tym, że najczęściej będziemy mieli podpisaną umowę pracy z określoną agencją, której będzie przysługiwać część naszego wynagrodzenia. Gdybyśmy byli bezpośrednio zatrudnieni przez pracodawcę, pensja byłaby najprawdopodobniej wyższa.

W dużych miastach są także organizowane Targi Pracy, na które zdecydowanie warto się wybrać. Na targach mamy możliwość bezpośredniego porozmawiania z przedstawicielami firm poszukujących pracowników, złożenia swojej aplikacji, skorzystania z usług doradczych dotyczących pisania curriculum vitae i listu motywacyjnego, czy też rozmowy rekrutacyjnej. Na tego typu imprezach organizowane są także różnego rodzaju wykłady i prelekcje specjalistów z różnych dziedzin życia i biznesu.

Ofert pracy można także poszukiwać w prasie codziennej oraz poprzez Publiczne Służby Zatrudnienia, m.in. poprzez Powiatowe Urzędy Pracy. Wśród studentów dużą popularnością cieszą się Akademickie Biura Karier.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *