Co najczęściej skłania do zmiany pracy?

Niskie zarobki, brak perspektyw na dalszy rozwój, a może diametralne zmiany na rynku pracy? Co może skłaniać do zmiany zatrudnienia?


W województwie podlaskim mieszczą się firmy, również korporacje z różnych obszarów. Są to m.in. takie branże jak budownictwo, handel, świadczenie usług czy produkcja. Wielu pracowników trzyma się rękami i nogami wcześniej obranej drogi i nie zmienia kursu zbyt szybko. Jest jednak również grono takich, którzy zmieniają pracę. Może im to wyjść na dobre, ale nie musi. Przekonajmy się, co najczęściej skłania do zmiany zatrudnienia.

Zmiana pracy – motywacje

Okazuje się, że pracownicy, którzy zmieniają pracę kierują się bardzo różnymi przesłankami. Może to być kwestia zarobków, co pojawia się najczęściej. Otóż, jeżeli na horyzoncie pojawia się nowa, ciekawsza oferta, wtedy pracownicy długo się nie zastanawiają i stawiają na nowe, ponieważ zależy im na większych zarobkach.

Jeżeli konkretny pracownik czuje, że się nie rozwija na danym stanowisku i wie, że to się nie zmieni i nie ma perspektyw na awans, również zaczyna poszukiwać lepszego zatrudnienia. Co jeszcze? Wśród motywacji można znaleźć także kwestię złej atmosfery w dziale, przeprowadzkę czy po prostu wypalenie zawodowe. Oczywiście każda osoba powinna mieć na uwadze również drastyczne zmiany na polskim rynku pracy. W szczególności dotyczy to nowych technologii i konieczności przebranżowienia się.

Czy Ty powinieneś zmienić pracę?

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam. Jeżeli czujesz, że w starej firmie się męczysz i nie masz szans na zmianę tego stanu – nie wahaj się i poszukaj lepszego zatrudnienia. Nawet w dobie pandemii jest to możliwe!