Czego nie pisać w CV szukając pracy w województwie podlaskim?

Już przygotowałeś swoje CV i chcesz je wysłać do potencjalnego pracodawcy? Poczekaj chwilę. Nie wysyłaj go od razu. Warto je najpierw przeczytać ponownie i sprawdzić jego poprawność. Czasami zupełnie nieświadomie możesz wpisać w tym dokumencie takie sformułowanie albo informacje, które w znacznym stopniu osłabią Twoją aplikację na konkretne stanowisko. A dla rekrutera ważne jest to, aby kandydat wykazał się wiarygodnością. Dlatego szukając pracy w województwie podlaskim lepiej uważaj na poniższe kwestie.

Nigdy nie sugeruj, że za Twoje niepowodzenia odpowiada inna osoba. Nie pisz o tym, że nie zrealizowałeś swojego planu w pracy, ponieważ pogorszyła się sytuacja na rynku, czy też przeszkodził Ci ktoś z firmy. Lepiej nie przejawiać skłonności do narzekania oraz przerzucenia winy i odpowiedzialności na inne osoby.

Lepiej nie ukazywać w CV dużych luk w zatrudnieniu. To może wywołać niepokój rekrutera. W takich sytuacjach najlepiej pokazać co robiłeś w czasie, kiedy nie pracowałeś. Możesz wykazać się dodatkowymi kwalifikacjami, przykładowo studiami, kursami, czy też wolontariatem.

Równie kiepsko będzie wyglądać to, że w krótkim czasie miałeś kilka różnych prac. W takim przypadku lepiej nie podawać dokładnych dat zatrudnienia. W zupełności wystarczy podanie roku.

2 komentarze

  • Ania on 22 marca 2018

    fajne porady

    • admin on 16 kwietnia 2018

      Dziękuję i zapraszam częściej 🙂

Napisz komentarz