Jak pomóc Ukraińcom znaleźć pracę?

Obecnie w Polsce przebywa bardzo wielu uchodźców z Ukrainy. Nie brakuje ich również w województwie podlaskim. Wielu z nich chce jak najszybciej stanąć na nogi, a do tego potrzebują pracy. Przekonaj się zatem, w jaki sposób możesz im pomóc w jej znalezieniu.

Do Polski napłynęła ogromna fala uchodźców. Teraz większość z nich chce pracować. Okazuje się, że wolnych miejsc pracy jest coraz mniej. Jeżeli zatem chcesz pomóc swoim znajomym z Ukrainy w jej znalezieniu – koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Jak Ukraińcy mogą znaleźć pracę w Polsce?

Przede wszystkim uchodźcy powinni postawić na dobrze przygotowane CV w języku polskim. Możesz zatem im pomóc sporządzić taki dokument. Nie jest to łatwe, ponieważ wiąże się z przetłumaczeniem kwalifikacji oraz doświadczenia z języka ukraińskiego na polski. Warto również przygotować poszczególne osoby do tego, jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna w naszym kraju. Opowiedz im o pytaniach, które najczęściej pojawiają się podczas tego typu spotkań.

Nie zapomnij również o tym, aby zachęcić Ukraińców do poszerzania swoich horyzontów i nauki języka polskiego. Zadbaj o to, żeby uczestniczyli w kursach języka polskiego. Obecnie są one bardzo często realizowane w miejskich ośrodkach, a udział w nich jest zupełnie bezpłatny. Warto zatem, aby uchodźcy korzystali z tego typu możliwości.

Brak komentarzy

Napisz komentarz