Jak wygląda proces rekrutacyjny w dużych firmach?

W województwie podlaskim nie brakuje dużych przedsiębiorstw, które niemal cały czas prowadzą rekrutację na różnego rodzaju stanowiska. W firmach, które zatrudniają sporo pracowników, jest to zupełnie normalne. Jak wygląda proces rekrutacyjny w takim miejscu?

Jako mieszkaniec województwa podlaskiego nie powinieneś narzekać na brak miejsc pracy. Nowe stanowiska i ogłoszenia w sieci rosną jak grzyby po deszczu. Oczywiście należy podkreślić, że to zjawisko zostało nieco wstrzymane z powodu koronawirusa. Jednak mimo wszystko cały czas pojawiają się nowe ogłoszenia, a zatem przestój na rynku pracy powoli się kończy. Jak zatem wygląda rekrutacja w dużych firmach w województwie podlaskim? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Proces rekrutacyjny w dużych firmach

Każda duża, szanująca się firma posiada dział HR, który zajmuje się sprawami pracowniczymi. To oznacza, że specjaliści z tego działu wystawiają w sieci ogłoszenia rekrutacyjna, przyjmują CV, a także listy motywacyjne. To najczęściej w ten sposób odbywa się wstępna selekcja. Następnie decyzja o tym, z którymi kandydatami warto się spotkać jest podejmowana przez specjalistę HR w porozumieniu z szefem działu, w którym poszukuje się pracownika. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej może odbyć się również test, który ma upewnić szefostwo, że kandydat rzeczywiście posiada umiejętności oraz kwalifikacje, jakie wskazuje. Po odbyciu kilku spotkań kwalifikacyjnych, omawiane są wszystkie plusy oraz minusy poszczególnych kandydatów. Następnie podejmowana jest decyzja o tym, którego pracownika warto zatrudnić. Oczywiście później może on również negocjować warunki zatrudnienia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz