Jak z klasą odwołać rozmowę rekrutacyjną?

Kandydaci, którzy nie pojawiają się na uprzednio umówionej rozmowie rekrutacyjnej to prawdziwa zmora wszystkich pracodawców. Takie zachowanie w znacznym stopniu dezorganizuje pracę całego działu. Jeżeli rezygnujesz zatem z rozmowy kwalifikacyjnej – powiadom o tym uprzednio rekrutera!

Poszukiwanie pracy to dla każdego z nas niełatwy orzech do zgryzienia. Często jednocześnie kandydat koresponduje z różnymi firmami i otrzymuje zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne z różnorodnych miejsc. Jeżeli po odbyciu jednej z nich, jesteś pewien, że to właśnie tutaj chcesz otrzymać zatrudnienie, otrzymałeś bardzo korzystną propozycję i już podpisujesz umowę – koniecznie odwołaj kolejną rozmowę kwalifikacyjną, którą masz przed sobą.

Dzięki temu zaoszczędzisz czas drugiej osoby, a ponadto zostaniesz pozytywniej odebrany. Firmy w województwie podlaskim nierzadko narzekają na kandydatów, którzy nie odwołują spotkań, a tym samym marnują czas i dezorganizują pracę części zespołu.

Jak odwołać rozmowę rekrutacyjną?

Przede wszystkim musisz powiadomić o odwołanym spotkaniu jak najprędzej! Dzięki temu Twój rozmówca jeszcze zdąży sobie inaczej zaplanować dzień. Nigdy nie pal za sobą mostów, w końcu nie wiadomo, kiedy znów będziesz rozmawiać z tą osobą.

Dobrym pomysłem jest zatem kulturalne przedstawienie sprawy. Powiedz o tym, że otrzymałeś inną, lepszą propozycje i zdecydowałeś się na przyjęcie tamtej posady. Wytłumacz to na spokojnie, a na pewno zostaniesz zrozumiany. Najlepiej, abyś skontaktował się z rekruterem telefonicznie, choć wystarczy również napisanie wiadomości mailowej.