Referencje w języku angielskim – Twój must have

Wiele osób, które starają się o pracę w międzynarodowej korporacji nawet nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważne są referencje i to nie te napisane w języku polskim, ale te w języku angielskim. Okazuje się, że pracodawcy nie oczekują jedynie CV i listu motywacyjnego w tym języku, ale również właśnie referencji. To dotyczy również osób, które ubiegają się o pracę w województwie podlaskim.

O czym warto pamiętać podczas sporządzania referencji? Ważne jest to, że ten dokument powinien być uporządkowany, podobnie jak CV czy list motywacyjny. Pracodawca powinien zawrzeć tam takie informacje jak okres zatrudnienia, zajmowane stanowisko, czy też informacje na temat pełnionych obowiązków, a także kluczowych osiągnięć zawodowych. Warto pamiętać o tym, że referencje można zaoferować poszczególnym firmom, nawet wtedy, gdy te o to nie proszą.

Co dają referencje w języku angielskim? Przede wszystkim możliwość spełnienia wymogów stawianych przez potencjalnego pracodawcę. Ponadto taki dokument stanowi potwierdzenie doświadczenia zdobytego za granicami Polski. A w końcu taka praca stanowi wyzwanie, wymaga dużej odwagi, a także świadczy o umiejętności przystosowania się do nowych warunków w życiu. Jest to bardzo ważne w obecnych czasach, kiedy tempo zmian jest tak duże.

Kiedy decydujesz się na przekazanie pracodawcy nie tylko CV i listu motywacyjnego, ale również referencji – udostępniasz dodatkowe informacje na swój temat. Dzięki temu rekruter jest w stanie lepiej Cię poznać.

Brak komentarzy

Napisz komentarz