Rozmowa rekrutacyjna i co dalej…?

Wysłałeś CV, dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, a potencjalny pracodawca miał oddzwonić. Niestety – tak się nie stało. Pamiętaj o tym, aby z każdego niepowodzenia wyciągnąć odpowiednie wnioski. Poniżej podpowiemy Ci jakie mogą być przyczyny tego, że nie otrzymałeś zatrudnienia w firmie z województwa podlaskiego.

Jakie mogą być przyczyny odrzucenia kandydatury pracownika?

Warto pamiętać o tym, że rekruterzy zapraszają Cię na rozmowę kwalifikacyjną, ponieważ Twój życiorys wywarł na nich pozytywne wrażenie. Skoro Twoje doświadczenie przykuło uwagę odbiorcy, to co mogło pójść źle podczas rozmowy rekrutacyjnej?

Okazuje się, że osoba, z którą rozmawiamy zwraca uwagę także na pierwsze wrażenie, jakie na niej wywierasz. Bardzo istotne w takiej sytuacji są dobre maniery. Nie spóźniaj się i ubierz w odpowiedni sposób na takie spotkanie. Każdemu pracodawcy zależy na tym, aby konkretny pracownik był szczerze zainteresowany podjęciem się zatrudnienia właśnie w jego firmie. Właśnie dlatego warto na rozmowę rekrutacyjną przygotować sobie zestaw pytań, które dotyczą przedsiębiorstwa. To pokaże rekruterowi, że kandydat jest zainteresowany nową pracą.

W trakcie takiego spotkania złym krokiem z pewnością będzie narzekanie na byłych pracodawców. To będzie źle świadczyło o Tobie, obgadywanie nigdy nie jest mile widziane. Ważne jest także to, aby do każdego tego typu spotkania być dobrze przygotowanym. Dowiedz się jak najwięcej na temat danej firmy i wykaż się wiedzą.

Brak komentarzy

Napisz komentarz