Zadbaj o poprawną mowę Twojego ciała

Komunikacja niewerbalna, czyli mowa Twojego ciała jest bardzo istotnym elementem podczas wszelkiego rodzaju rozmów o pracę. Warto pamiętać o tym, kiedy będziesz starać się o nowe zatrudnienie w województwie podlaskim. Zadbaj o to, aby wykonywać odpowiednie gesty. To właśnie one powiedzą o Tobie więcej niż słowa.

Jak zachowywać się podczas rozmowy o pracę?

Podczas rozmowy rekrutacyjnej bądź wyprostowany i patrz w oczy rekrutera. Dzięki temu pokażesz, że jesteś osobą pewną siebie, która dobrze wie, jaki ma cel w życiu. Podczas takiego spotkania postaraj się panować nad swoimi odruchami. Nie pukaj palcami, czy też całą dłonią w blat stołu. W ten sposób możesz pokazać, że jesteś zniecierpliwiony i niespokojny, a przecież nie taki efekt chcesz osiągnąć. Szczerze się uśmiechaj i nie wymuszaj nienaturalnych reakcji. Rekruterzy z pewnością docenią taką postawę.

Na samym początku rozmowy pamiętaj o uścisku dłoni. Postaraj się, aby ten nie był ani zbyt delikatny, ani za mocny. To Twój rozmówca powinien wyciągnąć do Ciebie dłoń jako pierwszy. Niech Twój uścisk będzie energiczny, dzięki temu rekruter odbierze Cię jako osobę zrównoważoną i taką, która nie posiada żadnych kompleksów. Pamiętaj o tym, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze! Jeśli się dobrze przygotujesz do rozmowy i będziesz nad sobą w odpowiedni sposób panować – z pewnością wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Brak komentarzy

Napisz komentarz