Urodziny w pracy – czy warto je świętować?

Wielkimi krokami zbliżają się Twoje urodziny, a więc zastanawiasz się nad tym, czy warto je świętować, a może zdecydowanie lepszym wyborem będzie postawienie na zignorowanie tego faktu w swojej pracy? Z tym mierzą się osoby, które pracują w danym przedsiębiorstwie krótko i nie wiedzą, jakie zwyczaje panują w firmie.

Pracując w województwie podlaskim trudno jest jednoznacznie określić, jakie zwyczaje panują w danej firmie. Dla nowych pracowników to dość trudne, zwłaszcza, gdy wielkimi krokami zbliżają się ich urodziny. W niektórych przedsiębiorstwach celebruje się tego typu okazje. Solenizant przynosi ciasto lub tort i częstuje nim swoich współpracowników. Z kolei oni odwdzięczają się drobnym upominkiem, na który się złożyli. To jednak nie jest popularnym zwyczajem w każdej firmie.

Świętować urodziny w firmie?

Przede wszystkim warto, żebyś najpierw dowiedział się, jakie zwyczaje pracują w danym przedsiębiorstwie. To bardzo ważne, ponieważ ma wpływ na to, jak powinieneś się zachować tego dnia. Może się bowiem okazać, że w Twojej firmie nikt nie świętuje urodzin, a więc przyniesienie smakołyków nie będzie na miejscu. Najlepiej jest zatem porozmawiać na ten temat ze swoim przełożonym albo innymi współpracownikami. Na pewno pomogą nowej osobie odnaleźć się w tej rzeczywistości i podjąć odpowiednią decyzję.

Brak komentarzy

Napisz komentarz