Oferty pracy dla osób zainteresowanych podjęciem zatrudnienia w rejonie Augustowa dostępne są w lokalnej prasie, w Powiatowym Urzędzie Pracy i na Praca Augustów.

Powiat augustowski, z siedzibą w mieście Augustów jest jednym z regionów województwa podlaskiego wyróżniających się wysokim odsetkiem osób bezrobotnych. W lutym 2013r. procentowy udział osób bezrobotnych wśród wszystkich zdolnych do podjęcia pracy w tym regionie wynosił aż 20,2%, co jest wartością o 4,6% wyższą niż stopa bezrobocia w województwie. Augustów geograficznie położony jest w zachodniej części Równiny Augustowskiej nad rzeką Nettą. Od wschodu, południa i północy graniczy z Puszczą Augustowską. Miasto zajmuje powierzchnię prawie 81 km2, a liczba jego ludności wynosi 30 tysięcy.

Augustów to ważny ośrodek przemysłowy województwa podlaskiego. W mieście funkcjonują stocznie jachtowe Balt Yacht oraz Ślepsk, eksportujące swoje produkty do Europy Zachodniej. Innymi dużymi zakładami pracy w regionie są: wytwórnia tytoniu przemysłowego należąca do British American Tobacco, producent maszyn dla rolnictwa POM oraz przedsiębiorstwo drogowe APB S.A./ BMTI. Ponadto w mieście rozwija się przemysł spożywczy, reprezentowany przez mleczarnię (Jogurt Augustowski) i wytwórnię wód gazowanych (woda „Augustowianka”).

Brak komentarzy

Napisz komentarz