Białystok, mimo że stanowi największe i najważniejsze miasto województwa podlaskiego, nie może się pochwalić najniższą stopą bezrobocia na Podlasiu, jak dzieje się to w przypadku większości głównych ośrodków miejskich poszczególnych województw. W lutym 2013r. procentowy udział osób bezrobotnych w ogóle aktywnych ekonomicznie w mieście wynosił 14,2%, zaś w powiecie białostockim kształtował się na poziomie aż 19,4%.

Białystok jest siedzibą władz województwa podlaskiego, położoną w jego środkowej części, na Nizinie Północnopodlaskiej nad rzeką Białą. Według danych z 30 czerwca 2012 r. miasto liczyło ponad 294,5 tysiąca mieszkańców, a jego powierzchnia wynosiła 102 km2.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy w regionie Białegostoku, powinny mieć na uwadze, że najwięcej różnorodnych ofert pracy z tego regionu publikowanych jest na stronie Praca Białystok.

Białystok jest dużym ośrodkiem przemysłu włókienniczego, elektromaszynowego, drzewnego, spożywczego i materiałów budowlanych, stąd wiele pojawiających się ofert pracy dotyczy właśnie tych sektorów gospodarki. Według analiz PUP najmniejszy problem ze znalezieniem pracy w mieście będą mieli menedżerowie produktu, pracownicy ochrony fizycznej, tynkarze, technicy poligrafowie, glazurnicy, asystenci prawni i kierownicy budowlani.

Brak komentarzy

Napisz komentarz