Gdzie najchętniej pracują mieszkańcy województwa podlaskiego?

Mieszkasz w województwie podlaskim i zastanawiasz się, czy obecna firma jest dla Ciebie odpowiednim miejscem do pracy i samorozwoju? Pora przyjrzeć się nieco bliżej tendencjom, jakie występują w tym regionie Polski. W jakich zawodach najlepiej odnajdują się mieszkańcy tego województwa?

Województwo podlaskie jest położone w północno-wschodniej części naszego kraju. Tak naprawdę jest to geograficzny środek Europy. Przez ten region Polski przepływa Narew. Siedzibą władz tego województwa jest miasto Białystok. Mieszkańców w tym regionie jest sporo, a w 2019 roku w tej części kraju było ich około 1,18 miliona! Przyjrzyjmy się jednak nieco bliżej im preferencjom zawodowym.

Pracownicy w województwie podlaskim

To właśnie w tym rejonie Polski prym wiedzie produkcja budowlano-montażowa. To oznacza, że wielu pracowników odnajduje się właśnie w tej branży. To jednak nie wszystko, ponieważ jest również sporo osób, które świetnie radzą sobie w administracji, w różnych gałęziach informatyki, ale również w handlu. To szczególnie ta ostatnia branża cieszy się sporym powodzeniem w województwie podlaskim. Mieszkańcy tego regionu stawiają bowiem na takie zawody jak handlowiec, sprzedawca, czy też przedstawiciel handlowy.

Rozwój w województwie podlaskim

Trzeba wspomnieć o tym, że młodzież w województwie podlaskim stawia na rozwój. Do wyboru mają między innymi Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, czy też Politechnikę Białostocką. Młodzi ludzie chcą się rozwijać i to widać po tym, że cały czas rośnie wskaźnik zdanym matur, a także samych absolwentów szkól wyższych w tym rejonie Polski.